V tejto časti sa dozviete podstatne informácie o okresnom kole olympiády v anglickom a nemeckom jazyku.

olympiáda v anglickom jazyku 2018/2019

29. ročník okresného kola olympiády v anglickom jazyku (OAJ) pre kategórie 2A, 2B, 2C2  a 2D sa konal na Gymnáziu v Tvrdošíne 16. 1. 2019 (streda).

Výsledky v jednotlivých kategóriách OAJ:

    Kategória 2A - 1. miesto: Zuzana Staroňová (Gymnázium Tvrdošín), 2. miesto: Marcela Jarošová (GMH Trstená)
    Kategória 2B - 1. miesto: Klára Marcová (GMH Trstená), 2. miesto: Andrea Hurajová (Gymnázium Tvrdošín)
    Kategória 2C2 - 1. miesto: Juraj Polakovič (GMH Trstená), 2. miesto: Miroslava Hladká (Gymnázium Tvrdošín)
    Kategória 2D - 1. miesto: Leo Dedinský (SŠ Tvrdošín),  2. miesto: Adrián Resutík (SŠ Nižná)

Víťazi jednotlivých kategórií postupujú na krajské kolo OAJ, ktoré sa uskutoční 13.2.2019 v Čadci.

olympiáda v nemeckom jazyku 2018/2019

29. ročník okresného kola olympiády v nemeckom jazyku (ONJ) pre kategórie 2A, 2B a 2D sa bude konať na Gymnáziu v Tvrdošíne 17. 1. 2019 (štvrtok).

Súťažiaci v jednotlivých kategóriách ONJ:

    Kategória 2A - 1. miesto: Veronika Santrová (GMH Trstená), 2. miesto: Kristián Kubík (Gymnázium Tvrdošín), 3. miesto:  Saskia Hrnčiarová (GMH Trstená)

    Kategória 2B - 1. miesto: Lenka Medvecká (Gymnázium Tvrdošín), 2. miesto: Nina Chovančáková , 3. miesto: Adrián Krúpa (obaja GMH Trstená)

   

Súťažiaci na 1. a 2. mieste v jednotlivých kategóriách postupujú na krajské kolo ONJ, ktoré sa uskutoční 14.2.2019 v Žiline.

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

klara2.jpg