Predtým ako sa začalo naše „európske“ dobrodružstvo, sme si urobili malú prestávku v Nemecku. Mesto Sinsheim je známe svojim technickým múzeom a my sme ho nemohli obísť. Vo štvrtok sme sa my, žiaci gymnázia v Tvrdošíne vďaka výhre v projekte Euroscola zúčastnili návštevy európskeho parlamentu v Štrasburgu. Mali sme pestrý program, mohli sme sa cítiť ako naozajstní poslanci. Diskutovali sme na rôzne témy, riešili predostreté problémy, taktiež sme mali prednášku s Ivanom Šoltesom (Slovinsko) poslancom európskeho parlamentu. Načerpali sme veľa skúseností aj vďaka jazykovým rozdielom a získali sme aj veľa nových priateľov z rôznych štátov. - fotografie -   - video -

Čítať ďalej...

My - gymnazisti z Tvrdošínskej Školskej ulice sa hlásime do súťaže EUROSCOLA 2018. Sme skvelý tím a robíme prácu pre dobrú vec. Podporte nás. Chceme ukázať Európe, že na Orave žijú úžasní mladí, múdri a kreatívni ľudia. Nie je nám jedno kde žijeme a ako nás vidia druhí. Záleží nám na našom kultúrnom dedičstve a radi by sme ho prezentovali v Štrasburgu. Veríme, že sa nám to podarí.

Čítať ďalej...

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

pozvanka_bazantsky.jpg