Dňa 18. – 20. 3. 2016 sa naši študenti z 2.A Samuel Randiak, Eliška Korbeľová, Karin GarbiarováTadeáš Glonek zúčastnili  4. Európskeho mládežníckeho parlamentu v Častej – Papierničke  pri Modre.

Na tomto podujatí  zažili úplnú simuláciu činnosti parlamentu. Spolu s účastníkmi z rôznych krajín, boli rozdelený do tvorivých skupín, v ktorých  hľadali riešenia na problémy, ktoré si mohli vopred vybrať. Komunikácia v rámci skupín aj v rámci celého parlamentu prebiehala po celý čas v angličtine.

Počas trojdňového maratónu rokovaní,  sa v rámci skupinových aktivít spoznávali s ostatnými členmi skupiny aby mohli spoločne riešiť problémy spojené s právami žien, zúčastnili sa schvaľovania rezolúcií, ktoré vytvorili a predkladali iné skupiny na zadané témy.

Samozrejme, počas tvrdej práce sa našiel čas aj na oddych napr. v podobe tanečného súboja či návštevy wellness. Domov si priniesli mnoho cenných skúsenosti do života, nové priateľstvá a mnoho zážitkov.

Jeden z členov nášho tímu Samuel Randiak bol pozvaný na ďalšie pokračovanie činnosti mládežníckeho parlamentu, ktoré sa bude konať v tureckom Istanbule.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

vianocne trhy_plagat.jpg