Dňa 9.3.2016 sa naši študenti  prímy, sekundy a tercie zúčastnili okresného kola Pytagoriády, na ZŠ M. Medveckej na Medvedzí. Prímu reprezentovali Lucia Garbiarová a Anežka Kurajdová.
Lucka skončila na peknom 5. mieste a Anežka na 8. mieste. Sekundu reprezentovali Andrej Klčo, ktorý skončil na peknom 2. mieste a Martin Lorinc, ktorý sa umiestnil na 6. mieste. Terciu reprezentovala Alica Maďarová, ktorá tak ako vždy nesklamala a skončila na peknom 2. mieste.

Dňa 5.4.2016 sme sa zúčastnili okresného kola Matematickej olympiády, na ZŠ Š. Šmálika Tvrdošín.
Prímu reprezentoval Jakub Kyseľ, ktorý nesklamal a riešil všetky náročné úlohy .
Sekundu reprezentovali Laura Skurčáková, Andrej Klčo a Martin Lorinc. V tejto kategórií skončil Andrej Klčo na peknom 2. mieste a tiež dokázal, že matematiku má rád a je jeho koníčkom. Laura Skurčáková obsadila 7. miesto a Martin Lorinc 9. miesto.
Terciu reprezentovala Alica Maďarová. Vo svojej kategórii zvíťazila, dosiahla maximálny počet bodov a tým dokázala, že matematika je fajn a všetko sa dá, len treba chcieť.

Všetkým k peknému úspechu gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu .

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

nrsr_2015_002.jpg