Nikdy v živote sme si nemysleli, že aj blato dokáže vytvoriť nové priateľstvá. Našich zahraničných kamarátov sme vôbec nešetrili a hneď po príchode sme ich zobrali na krásnu prehliadku Juráňovej doliny a bahnistú, ale o to zaujímavejšiu cyklotúru. Po náročnom dni sme svoje svaly uvoľnili v bazénoch Meander parku. Večer sme našich hostí naučili  tradičné slovenské folklórne tance. V ďalších dňoch sme navštívili najznámejšie oravské pamiatky a pri návšteve Roháčov sme s úžasom pozorovali nadšenie českých i litovských kamarátov pri pohľade na vysoké hory, ktoré sú pre ich krajiny nezvyčajné. V posledných dňoch nám naše mesto predstavil pán primátor a povedal nám o ňom veľa zaujímavostí. Tento športový pobyt sme si veľmi užili, spoločne si zašportovali a tešíme sa na ďalšie spoločné projektové stretnutie v ČR.
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=cE_Um7gW0SI

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

pozvanka_web400.jpg