Niekoľkoročná tradícia výmenných pobytov žiakov z Gymnázia Tvrdošín  a Gymnázia v Novom Bydžove pokračuje naďalej. Slovenskí gymnazisti navštívili v dňoch 7. 6. – 11. 6. 2017 svojich českých priateľov. Praha,  ZOO Liberec, Český ráj, Poděbrady, Hradec Králové – to sú mestá a miesta, ktoré mali možnosť naši študenti navštíviť. Okrem toho nechýbali spoločné grilovačky, discopárty pod holým nebom, zábavné spoznávanie rozdielností medzi slovenčinou a češtinou. Skvelá atmosféra vládla medzi študentmi počas celého výmenného pobytu a v spomienkach pretrváva naďalej.

,,Tento výmenný pobyt bol pre mňa zaujímavý a užitočný. Naučila som sa nové slová, spoznala nových ľudí a ich kultúru. Ubytovanie v rodinách bolo fajn. Každý deň nás čakal bohatý program a pri večeri sme sa rozprávali o celom dni. Zistila som, že sa nemusím báť češtiny a môžem ísť študovať aj do Čiech. Už sa teším na Kačku, keď príde na Slovensko.“ MM
FOTO

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

bedminton_okres_10_09.jpg