Toto je názov projektu v rámci programu eTwinning, za ktorý naša SEXTA, a tým aj naša škola, získala Národný certifikát kvality. Študenti počas celého roka odviedli kus práce na jednotlivých aktivitách, ktoré si spolu so študentmi z ďalších 9 krajín naplánovali. Cieľom projektu bolo zlepšiť sa v angličtine, v IT zručnostiach a zároveň prehĺbiť porozumenie medzi mládežou a staršími generáciami. Tu vám prinášame najlepší rozhovor našej študentky so starými rodičmi: 
 
 
A tu si môžete prezrieť rozhovory z iných krajín, príklady vecí, ktoré sa časom menia, pričom iné zostávajú aj počas rokov nemenné, a hlavne naše PRÍBEHY!!! Tvorili sme ich spoločne o rôznych vybraných starých rodičoch, každá krajina jednu časť. My sme sa podieľali na príbehu 6,7 a 8. Čítajte a zabavte sa. Niekoho možno aj spoznáte. 
 
 
S láskou vaša SEXTA a p. prof. Dzuriková

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

olympizmus_sutaz.jpg