Projekt "Euroscola" začína plniť svoju misiu a už sa môžme vyjadriť nie len k téme" Čo robí pre mňa EÚ", ale vieme odpovedať aj na otázku " Čo mi dáva Euroscola?"
Predovšetkým je to množstvo vedomostí o EÚ a európskej integrite. Začínali sme s chabými vedomosťami a dnes sme boli schopní  postaviť  sa pred žiakov ZŠ v Liesku a viesť s nimi aktivity ohľadom EÚ. Boli sme veľmi prekvapení, akí boli žiaci pozorní. Euroscola nám ukázala potrebu ovládania cudzích jazykov, preto sme aj naše aktivity so žiakmi 8.ročníka ukončili španielskou pesničkou "Veo veo", ktorá nás aj napriek upršanému počasiu dobre naladila do dnešného dňa.
Touto cestou sa chceme poďakovať vedeniu ZŠ v Liesku, že nás prijali a umožnili nám pracovať s deťmi na tému EÚ. - foto -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat_divadlo.jpg