Predtým ako sa začalo naše „európske“ dobrodružstvo, sme si urobili malú prestávku v Nemecku. Mesto Sinsheim je známe svojim technickým múzeom a my sme ho nemohli obísť. Vo štvrtok sme sa my, žiaci gymnázia v Tvrdošíne vďaka výhre v projekte Euroscola zúčastnili návštevy európskeho parlamentu v Štrasburgu. Mali sme pestrý program, mohli sme sa cítiť ako naozajstní poslanci. Diskutovali sme na rôzne témy, riešili predostreté problémy, taktiež sme mali prednášku s Ivanom Šoltesom (Slovinsko) poslancom európskeho parlamentu. Načerpali sme veľa skúseností aj vďaka jazykovým rozdielom a získali sme aj veľa nových priateľov z rôznych štátov. - fotografie -   - video -

Ďalší deň sme mali prehliadku v malebnom mestečku Metz vo Francúzsku. Neskôr sme navštívili múzeum Roberta Schumana považovného za zakladateľa Európskej únie. Vo večerných hodinách sme sa presunuli do hotela v Paríži a v sobotu sme túto francúzsku metropolu videli v celej jej kráse. Nie nadarmo sa hovorí, že PARÍŽ je mesto svetiel. Po výstupe na Eiffelovu vežu sa nám naskytol výhľad na mesto, ktoré je v noci ešte kúzelnejšie. Navštívili sme taktiež významné pamiatky ako bielu baziliku Sacré- Coeur, katedrálu Notre Dame, múzeum umeleckých diel Louvre, jednoducho všetko čo k Parížu patrí.
Prišiel aj deň kedy si mnohí z nás splnili svoje detské sny. Navštívili sme Disneyland. Myslíte si, že ste už starí na rozprávky? Tu si uvedomíte, že vaše detské JA nikdy nezmizlo, priam vekom sa len znásobilo. Spoločnosť milých ľudí, rozprávkových postavičiek ako je nesmrteľný Mickey Mouse, všetky princezné, vytvorili úžasnú atmosféru ktorá v nás pretrváva dodnes. V závere bol sprievod alegorických vozov, kde sme si posledný krát obzreli rozprávkový svet, či už Disneyland alebo Disney štúdiá. V pondelok po ceste domov sme sa zastavili v meste Drážďany kde sme navštívili transparentnú – sklenenú fabriku luxusných áut Volkswagen vyrábaných podľa želaní klientov. Dozvedeli sme sa o výrobe elektromobilov v Európe. Vyblázniť sme sa mohli aj v nákupných centrách, odkiaľ sa nik nevracal bez plných tašiek. V závere tohto výletu sme videli malebnú časť mesta, ktoré ma bohatú históriu a vrátili sme sa domov.
V mene všetkých študentov by som sa chcela poďakovať pani učiteľkám Masnicovej, Balážovej, pani učiteľke Pazúrikovej z Námestova, pani riaditeľke Namislovskej, ale najmä pani učitelke Harmatovej, vďaka ktorým sme sa mohli zúčastniť takéhoto úžasného projektu. Zostalo nám veľa spomienok, ktoré nám už nikto nevezme.         

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

volejba_s_chlapci.jpg