My - gymnazisti z Tvrdošínskej Školskej ulice sa hlásime do súťaže EUROSCOLA 2018. Sme skvelý tím a robíme prácu pre dobrú vec. Podporte nás. Chceme ukázať Európe, že na Orave žijú úžasní mladí, múdri a kreatívni ľudia. Nie je nám jedno kde žijeme a ako nás vidia druhí. Záleží nám na našom kultúrnom dedičstve a radi by sme ho prezentovali v Štrasburgu. Veríme, že sa nám to podarí.

Čaká nás zaujímavá výzva – nový druh projektovej práce. Sme odhodlaní pustiť sa do nej a ďalej šíriť naše dobré meno. Do 24. novembra 2017 nám silno držte päste a hlavne LAJKUJTE a ZDIEĽAJTE naše príspevky vo „fejsbukovej“ skupine Euroscola GYMTS. V decembri vyhlási Slovenská informačná kancelária Európskeho parlamentu výsledky súťaže a náš projektový tím dostane možnosť riadne sa zúčastniť rokovacieho dňa v Európskom parlamente – priamo vo veľkej zasadačke. A viete, že sa budeme môcť zapojiť do diskusie o otázkach, ktoré rieši Európska únia, a ktoré sa týkajú aj našej krajiny?
Nosná téma, ktorú sme si vybrali, znie: Rok 2018 – Európsky rok kultúrneho dedičstva.
Budeme sa snažiť dosiahnuť skvelý výsledok. Pomôžete nám?

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

obalka_casopis_2.jpg