Vďaka iniciatíve Move2learn, Learn2move financovanej programom Erasmus+ žiaci Gymnázia v Tvrdošíne získali cenu za projekt „Bringing generations together“ (Spájanie generácií), ktorou bolo cestovné po Európe do výšky 350€ na žiaka. Cieľom iniciatívy bolo u mladých ľudí zvýšiť povedomie európskeho občianstva a európskej identity. - foto -

Po starostlivom plánovaní sa v dňoch 13. - 19. júna 2018 študenti septimy a III.A vybrali na projektový výjazd po trase Viedeň-Kolín nad Rýnom-Paríž-Londýn. Ich cesta bola zameraná na vzdelávanie sa zážitkovou formou: vyskúšali si prepravu nočným vlakom v ležadlovom vozni, jazdu vo vlaku TGV rýchlosťou až 300km/h, Eurostarom popod kanál La Manche, plavbu loďou po rieke Temži aj let lietadlom z Londýna do Krakowa. Učili sa zorientovať na železničných staniciach, používať metro, hľadať trasu podľa mapy a GPS, či zistiť informácie na letisku. V praxi mohli využiť svoje znalosti cudzích jazykov. Videli množstvo zaujímavých historických pamiatok, navštívili viaceré múzeá (Louvre, Madame Tussauds, Britské múzeum) a turistické atrakcie (Eiffelova veža, Londýnske oko, Sky Garden). Ochutnali aj miestne špeciality.
Keďže toto ocenenie získali len dve školy z celého Slovenska a jednou z nich je naše Gymnázium, sme na to hrdí a vďační pedagógom školy za vynaložené úsilie.
Malá ochutnávka  - pozrite si video z našej cesty

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

basketbal_okres_10_07.jpg