Získali sme aj druhý Národný certifikát kvality za projekt s III.A. Témou bolo Prvých desať pokladov, ktoré sa strácajú z Európy" Študenti robili prieskum a potom hlasovanie v jednotlivých krajinách Európy. 
Na prvé priečky sa dostali: morálne hodnoty: 1. vzájomná úcta 2. čestnosť 3. vzdelanie 4. láska; zo živočíchov 5. mačka divá; z remesiel 6. ľudová architektúra; z prírodných bohatstiev 7. voda 8. zvonček ( Campanula calycialata ) Z tradícií 9. svadobná družička s kvetmi a 10. hviezdna obloha - už ju sotva vidíme kvôli znečisteniu svetlom. 
 
S oboma projektami sa zapojíme do celonárodnej súťaže a to v kategóriách Európa v škole a Národné kultúrne dedičstvo. 
 
 link na e-knihu - výsledný produkt projektu: https://issuu.com/zofdzurikova/docs/top_10_disappearing_treasures_of_eu 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

anna frankova_1.jpg