... čo na seba?

Klikni na našu METEOSTANICU – ukáže Ti aktuálnu vonkajšiu teplotu, rýchlosť vetra,  tlak a vlhkosť vzduchu.

Sme jediná škola v okrese, ktorá má svoju meteostanicu. Okrem Dolného Kubína sa podobná stanica na Orave nachádza len u nás na Gymnáziu v Tvrdošíne.

Jej poslaním je nielen uľahčovať orientáciu v počasí, ale najmä ukázať krásu meteorológie a naučiť sa sledovať zmeny počasia.

Každý mesiac sa časť žiakov projektového tímu Erasmus + zaoberá okrem iného aj počasím. Spoločne vytvárajú tabuľku s nameranými hodnotami za predchádzajúcich 30 dní. Tieto hodnoty sa potom porovnávajú na dvoch úrovniach: v rámci nášho regiónu a v rámci všetkých troch partnerských regiónov zapojených do projektu Erasmus+.

Meteostanicu sme kúpili vďaka finančným prostriedkom grantu Európskej únie, ktorý nám bol pridelený vďaka schválenému projektu Erasmus+. Náš projekt bude trvať ešte 2 roky, ale meteostanica tu bude pre výučbové potreby našich žiakov aj v nasledujúcich rokoch.

Základné údaje z našej meteostanice nájdeš keď klikneš v hornom menu na link WeatherLink

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat_divadlo.jpg