Od roku 1952 sa môžu deti na Slovensku okrem Vianoc tešiť na svoj špeciálny sviatok – Medzinárodný deň detí. Myšlienka sviatku, ktorého cieľom je robiť radosť deťom a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete , vznikla už v roku 1925 v Ženeve na Svetovej konferencii pre blaho detí.

Mesto Tvrdošín pripravilo pre deti  nášho mesta podujatie s názvom Deň detí – deň policajného, hasičského a záchranárskeho zboru a deň osvety. S ukážkou netradičnej kolektívnej hry kin-ball a aktivitami pre najmenších sa do programu zapojili kvartáni nášho gymnázia (členovia ZK Aspirateur) a spolu s deťmi strávili príjemné slnečné dopoludnie. Premiéru na podujatí mali nové  klubové tričká. Ich zhotoviteľom a zároveň naším prvým sponzorom je p. Vajduľák, za čo mu ďakujeme. Počas celého podujatia sa hlavne tým najmenším venoval náš maskot  - lišiačik.
Pre tých, ktorí sa podujatia nezúčastnili, sú k dispozícii zábery zachytávajúce radosť detí a spomínané športové i nešportové aktivity.

foto
fotogaléria zo stránky mesta Tvrdošín
tvrdošínske noviny
odkaz na stránku mesta s článkom

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

obalka_casopis_2.jpg