Do súťaže sa môžu zapojiť IBA TRIEDY . Princípom súťaže je vytvoriť svojho triedneho EKOhrdinu za použitia týchto podmienok:

 1. na výrobu EKOhrdinu sa môže použiť iba recyklovateľný materiál:
  • plast - PET, PVC, polystyrén ..
  • sklo - biele, hnedé, zelené
  • textil
  • papier
  • tetrapack
  • kov - oceľ, hliník,
  • drevo
  • pneumatiky
 2. EKOhrdina musí mať minimálne 1 METER na výšku
 3. EKOhrdina musí obsahovať triedne logo, ktoré si sami žiaci vymyslia. (Logo, ktoré najlepšie charakterizuje triedu.)

Na výrobu svojho EKOhrdinu majú žiaci čas od 01.05.2017 - 01.06.2017 (vrátane). Registrácia do súťaže prebieha tak, že triedny učiteľ pošle v tomto termíne dve fotky (1.fotka žiakov so svojim hrdinom, 2. fotka hrdinu s metrom - overenie splnenia 2. podmienky)

NEZABUDNITE! Čím originálnejší nápad, tým väčšia šanca vyhrať! :)

Boli by sme veľmi radi, keby ste sa práve VY zapojili do súťaže.

Pomocný materiál nájdete v kabinete BIO a FRJ v suteréne do 15. mája. Pomôcť si môžete aj materiálom, ktorý každý mesiac separujeme v našej škole.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

mep_10_01.jpg