,,Pátek 21. 4.  byl na žilinské Obchodní akademii Velká Okružná pro mnoho týmu ze základních i středních škol z celého Žilinského kraje ve znamení emocí, nervozity, ale i radosti a skvělých prezentačních výkonů – to vše přineslo krajské kolo Prezentiády, které se konalo historicky poprvé v Žilinském kraji.“
Týmito slovami začína hodnotenie krajského kola súťaže Prezentiáda.  Prezentiáda je súťaž v prezentačných zručnostiach žiakov základných a študentov stredných škôl, ktorá má v Čechách už niekoľkoročnú históriu. Úlohou žiakov bolo zostaviť dvoj až trojčlenné tímy a vytvoriť prezentáciu v PowerPointe na zvolenú tému.

Z nominačného do krajského kola postúpili štyri tímy nášho gymnázia: Greenbyte, DoBaNi, The DGG a sLOVEnky. Z 10 tímov v kategórii SŠ získali sLOVEnky krásne  2. miesto.
V kategórii ZŠ bolo rozhodovanie dramatickejšie:,, Rozhodování o první místo bylo snad ze všech nejtěžší, nakonec se podařilo týmu Green Byte z Gymnázia Tvrdošín být těmi šťastnějšími, a s rozdílem jediného bodu mají dveře na finále otevřené.“
Finále Prezentiády sa uskutoční v dňoch 27.4 – 28.4. 2017 v priestoroch Ekonomicko-správnej fakulty MU v Brne.

Poradie ZŠ
1. miesto: Green Byte (Gymnázium Tvrdošín) v zložení: Karina Šprláková, Vanessa Vávrová, Mária Matušisková
2. miesto: DoBaNi (Gymnázium Tvrdošín) v zložení: Dominika Vajduľáková, Barbora Bôžeková, Nikol Žuffová
3. miesto: Dve (ZŠ s MŠ Krajné) v zložení: Beáta Boskovičová, Adriána Boskovičová
 
Poradie SŠ
1. miesto: Salašníci (OA Veľká Okružná) v zložení: Alexandra Dulinová, Daniela Fojcíková, Daniela Cabadajová
2. miesto: sLOVEnky (Gymnázium Tvrdošín) v zložení: Anna Saganová, Bianka Krížiková, Tamara Vidiečanová
3. miesto: BLACK & WHITE
Nedokážeme priblížiť výbornú atmosféru, ktorá vládla počas súťaže, ale môžete si vytvoriť predstavu o krásnych výkonoch našich dievčat prostredníctvom fotografií a krátkych videozáznamov. Dievčatám za úžasnú reprezentáciu ďakujeme a GreenByte želáme veľa úspechov vo finále!

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

dofe_logo.jpg