V projekte Let´s Do Sports, Collaborate and Educate sa venujeme aj netradičným športom. Pre všetkých, ktorí sa nevenujú florbalu, volejbalu, basketbalu či nohejbalu, ale aj pre tých, ktorí si chcú zašportovať a zároveň sa zabaviť, prichádzame s novým ,,ballom“ – aby sme boli presní – s kin-ballom.
ZK Aspirateur (v zložení kvartáni + výber školysmile) vám v utorok 11. 5. 2017 predstavil základné pravidlá a ukážku športovej hry kin-ball.

Čo už viete:
Kin-ball  pochádza z Kanady.
Kin-ball je kolektívna hra.
Kin-ball znamená  Lopta v pohybe.
Omnikin znamená Všetko v pohybe.

Vo štvrtok 25. 5.  2017 bude v športovej hale uvádzacia hodina s trénerom slovenskej kinballovej reprezentácie a medzinárodným rozhodcom 2. stupňa Mgr. Aurelom Bitterom.

Základné pravidlá kin-ballu nájdete na www.kin-ball.sk alebo na tomto odkaze.
Fotografie

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

futbal_zupna liga_10_04.jpg