V projekte Let´s Do Sports, Collaborate and Educate sa venujeme aj netradičným športom. Pre všetkých, ktorí sa nevenujú florbalu, volejbalu, basketbalu či nohejbalu, ale aj pre tých, ktorí si chcú zašportovať a zároveň sa zabaviť, prichádzame s novým ,,ballom“ – aby sme boli presní – s kin-ballom.
ZK Aspirateur (v zložení kvartáni + výber školysmile) vám v utorok 11. 5. 2017 predstavil základné pravidlá a ukážku športovej hry kin-ball.

Čo už viete:
Kin-ball  pochádza z Kanady.
Kin-ball je kolektívna hra.
Kin-ball znamená  Lopta v pohybe.
Omnikin znamená Všetko v pohybe.

Vo štvrtok 25. 5.  2017 bude v športovej hale uvádzacia hodina s trénerom slovenskej kinballovej reprezentácie a medzinárodným rozhodcom 2. stupňa Mgr. Aurelom Bitterom.

Základné pravidlá kin-ballu nájdete na www.kin-ball.sk alebo na tomto odkaze.
Fotografie

Výsledky hlasovania o projektové logo už máme spracované. V Českej republike hlasovalo spolu 48 ľudí z toho 24 študentov, v Litve o niečo viac - 87 ľudí z toho 66 študentov a u nás na Slovensku sa zapojilo 127 hlasujúcich  z toho 114 študentov. Našlo sa aj niekoľko neplatných hlasov (CZ – 1, LT – 9, SK – 3) najmä kvôli zle vyplnenému dotazníku, prípadne sa niekto rozhodol hlasovať viackrát. :)
Kompletné vyhodnotenie, tabuľky a grafy si môžete pozrieť tu (výsledky_logo).

V hlasovaní teda zvíťazilo logo1. Na druhom mieste sa umiestnilo logo5 s rovnakým počtom bodov ako logo2 ale s lepším umiestnením (jedno prvé miesto).
Poradie na ostatných miestach nevyhlasujeme. Môžete si ho ale zistiť podľa tabuľky.

 

Milí sledovači tejto sekcie, určite už viete, že sme sa zapojili do projektu Erasmus+ s názvom "Let´s do sports, collaborate and educate". Aktuálne prebieha súťaž o logo projektu (školské kolo už máme vyhodnotené - výsledky vyhlásime čoskoro, medzinárodný výber loga sa pripravuje). Je potrebné ale urobiť aj ďalšie aktivity: pripraviť prihlášku do projektu, hlasovanie o logo projektu, nástenku... Jednou z úloh je monitorovanie projektu. Na toto slúži dotazník, ktorý sa nachádza na tomto odkaze.. Dúfam, že si nájdete chvíľku času a dotazník vyplníte. Budem vďačný za každý postreh z vyplňovania dotazníka (kľudne píšte do komentárov na facebooku, prípadne sa ozvite v škole).

mm

aktivita stav termín
nástenka k projektu (skúste pohľadať v škole) ukončené  
prihláška do projektu pripravuje sa priebežne
Súťaž o projektové logo - školské kolo ukončené výsledky do 9.12.2016
Súťaž o projektové logo - medzinárodné kolo pripravuje sa od 12.-16.12.2016

Naša súťaž o projektové logo sa dostáva do záverečného kola, do ktorého postúpili 3 najlepšie práce z každej krajiny . Školy z Biržai, Rájca-Jestřebí a Tvrdošína vybrali svojich zástupcov do medzinárodnej súťaže. Našu školskú súťaž už máme uzavretú, chvíľku si ale na článok musíte počkať.
V tomto kole sa určí víťazné logo, ktoré sa bude používať počas trvania projektu.Hlasovať môžete tak, že kliknete na tento odkaz.

 

 

Milí študenti!

Nový projekt potrebuje svoje logo. Vyhlasujeme preto súťaž o projektové logo. Zaujíma Vás o čom bude projekt, ktoré krajiny sa ho zúčastnia, budú nejaké ceny, ...? Tak čítajte ďalej.

Čítať ďalej...

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

english_week_titl_2015_001.jpg