Roztočte svoje mozgové závity a zapojte sa do súťaže: TALENT GYMNÁZIÍ (ak si žiak KTA, SXA, SPA, OKA, I. A, II. A, III. A, IV. A) alebo do súťaže: IQ OLYMPIÁDA (ak si žiak PRA, SKA, TRA, KVA). Účasť v tejto súťaži sa započítava do školskej súťaže tried. Navyše najlepších jednotlivcov oceníme vecnými cenami.

TALENT GYMNÁZIÍ - olympiády sa môžu zúčastniť žiaci kvinty až oktávy a 1. až 4. ročníka gymnázia
Súťažné zadania sú zamerané na logické úlohy a šifry,  obsahujú predovšetkým úlohy zamerané na matematickú a verbálnu inteligenciu, priestorovú predstavivosť a logiku.

Dĺžka trvania testu – 30 min.
Registrácia 01.03.2018 – 20.03.2018 na tomto odkaze (klik)
Školské on-line kolo 21.03.2018 - 28.03.2018

IQ OLYMPIÁDA - olympiády sa môžu zúčastniť žiaci prímy až kvarty
Nejde o vedomostnú súťaž; súťažné úlohy zábavnou formou testujú a rozvíjajú schopnosť samostatného logického uvažovania a sú založené na všeobecných princípoch. Pre ich riešenie nie sú potrebné žiadne špeciálne vedomosti.
Dĺžka trvania testu – 30 min
Registrácia 01.03.2018 – 31.03.2018 na tomto odkaze (klik)
Školské on-line kolo 09.04.2018 - 13.04.2018


Súťažiaci sa zaregistrujú na stránke Vstup do súťaže kliknutím na Chcem sa zaregistrovať a vyplnením svojich osobných údajov – e-mail, meno, škola, trieda, kategória, atď. Registrácia je jednoduchá a nezaberie viac než niekoľko minút. Pozor, registrácie žiakov z minulých rokov nie sú platné!
Systém Vám do niekoľkých minút po registrácii vygeneruje a pošle prihlasovacie heslo, ktoré bude slúžiť na vstup do profilu súťažiaceho a predovšetkým na prihlásenie sa do školského kola súťaže. Ak prístupové heslo nedostanete, skontrolujte svoj spam/nevyžiadanú poštu a kôš, a prípadne si vyžiadajte nové heslo na stránke Vstup do súťaže / Zabudol som heslo. Pretože súťažiacemu bude na e-mailovú adresu poslané jeho heslo a všetky informácie o súťaži, každý účastník musí uviesť platný a jedinečný e-mail.

Viac informácií na www.iqolympiada.sk prípadne u M. Masnicu v škole.Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

anna frankova_1.jpg