Medzi mnohé úspechy našej školy patrí aj to, že študentka septimy, Mirka, prežíva tento školský rok na strednej škole v USA. Je dôkazom toho, že keď chcete, môžete si splniť aj takýto sen. Prinášame vám krátky rozhovor s Mirkou, ktorý pre vás pripravila Zuzka Ujmiaková:

  1. Ako si sa dozvedela o príležitosti dostať sa do Ameriky?

M: O tomto programe mi povedala pani profesorka Dzuriková, ešte keď som chodila do kvinty. Už vtedy som sa rozhodla, že to chcem skúsiť.

  1. Čo všetko si musela spraviť, aby ťa tam zobrali?

M: Najskôr som musela vyplniť prihlášku a k nej som musela napísať esej. Samozrejme som musela mať aj výborné vysvedčenie. Potom som šla na jazykové testy, v ktorých som dosiahla dostatočný počet bodov a bola som pozvaná na pohovor. Vybrali ma najskôr ako náhradníčku. Potom mi volali, že jedno dievča to odmietlo a ponúkli mi tento pobyt v Amerike.

  1. Čo robíš vo voľnom čase?

M: Každý deň skúšame na muzikál, v ktorom budem hrať. Potom hrám na klavíri alebo si idem zabehať. A samozrejme si píšem úlohy.

  1. Aký je školský systém v Amerike?

M: Systém je tu v každej škole iný. V mojej škole máme každý deň 4 hodiny, začíname 8:10 a končíme o 15:00 a máme milión úloh. Môžeš si vybrať či chceš mať každý deň jednu hodinu voľnú alebo nie. Známkujú nás A,B,C,D,F.

  1. Akí sú tvoji spolužiaci?

M: Spolužiaci sú úžasní. Všetci sú tu veľmi milí.

  1. Sú v tomto projekte zapojení aj žiaci z iných krajín?

M: Áno sú. Stretla som sa so žiakmi z Nemecka, Švédska, Nového Zélandu a ešte aj z iných krajín.

  1. Odporučila by si tento projekt aj ostatným študentom?

M: Určite by som im to odporučila. Je to naozaj dobrá skúsenosť aspoň si prejsť testami a pohovorom.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat.jpg