Tma, slabé plamienky sviečok, melódia strašidelnej ruskej uspávanky, blúdiace bytosti po chodbách. Už máte zimomriavky? Nemusíte sa báť, to nie je scéna z hororu, ale priblíženie atmosféry nočnej hry, ktorú si žiaci sekundy pripravili pre primánov.

Tohtoročná NOC V ŠKOLE určená primánom a sekundánom mala 100-percentnú účasť. V čase, keď si väčšina z nás pri svetle sviečok spomínala na svojich blízkych, spomínali sme aj my.... na históriu. Na časy minulé, na časy sokoliarov a rytierov. Sokoliarstvo  a historický šerm nepatria len do minulosti. So svojimi  domácimi miláčikmi – sokolmi sťahovavými – a množstvom informácií o ich chove, výcviku a sokoliarstve na Slovensku sa s nami prišiel podeliť  p. Vilčinský so svojím synom Marekom. Marek je žiakom prímy A.  Rozprávaním o živote Slovanov, ukážkou zbraní a historického šermu  nás zaujali členovia historického šermu Staroslovania – Kristián Bojimír Furiak a Adrián Furiak. Prezradíme, že Adrián je žiakom kvarty a venuje sa kováčstvu. Kristián je náš bývalý študent  a v súčasnosti je vedúcim  Staroslovanov. Hlbšie do histórie nás zaviedol kvízom a výberom filmu Cesta do praveku Lukáško z prímy.  Nesklamali ani naši štvrtáci – Karinka, Eliška a Dávid, ktorí, tak ako aj v predchádzajúcich rokoch,  pripravili program pre sekundánov. Či budú ich modely šiat hitom ďalšej sezóny, ukáže čas. Nechajme sa prekvapiť.
Všetkým hosťom, dobrovoľníkom a účastníkom cesty do histórie ďakujeme a tešíme sa na ďalší rok.
- Foto -


Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

eyp2.jpg