Vďaka iniciatíve Move2learn, Learn2move financovanej programom Erasmus+ žiaci Gymnázia v Tvrdošíne získali cenu za projekt „Bringing generations together“ (Spájanie generácií), ktorou bolo cestovné po Európe do výšky 350€ na žiaka. Cieľom iniciatívy bolo u mladých ľudí zvýšiť povedomie európskeho občianstva a európskej identity. - foto -

Čítať ďalej...

Získali sme aj druhý Národný certifikát kvality za projekt s III.A. Témou bolo Prvých desať pokladov, ktoré sa strácajú z Európy" Študenti robili prieskum a potom hlasovanie v jednotlivých krajinách Európy. 

Čítať ďalej...

Dňa 31.5.2018 sa žiaci z kvarty, I.A a III.A zúčastnili na podujatí s názvom Futurikon, na Žilinskej Univerzite. Naši žiaci sa rozdelili do skupín, ktoré pracovali vo workshopoch, na ktoré sa dopredu zaregistrovali. O priebehu akcie vypovedá nasledujúca fotodokumentácia...

Už po 14. rok UNICEF organizoval v dňoch 14. – 20. 5. 2018 verejnú zbierku s názvom Týždeň modrého gombíka. Po minuloročnom úspechu, kedy sa  podarilo vyzbierať sumu 57 972,39 eur, chce opäť pomoc smerovať na Ukrajinu. Deťom, ktoré sú priamo ovplyvnené prebiehajúcim konfliktom. Deťom, ktoré museli napriek okolnostiam dospieť skôr, ako mali.

Čítať ďalej...

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat_divadlo.jpg