Dňa 22. januára 2014 sa na základnej škole Š. Šmálika v Tvrdošíne, uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády v kategórií Z9.
Našu školu  úspešne reprezentovali žiačky kvarty : Janka Kozoňová, ktorá obsadila 2. miesto a Júlia Fukasová, ktorá skončila na 5. mieste.

Dňa 19. marca 2014 sa na základnej škole M. Medveckej na Medvedzí,  uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády. Aj tu sme mali úspešných zástupcov – matematikov.
V kategórií P6 - príma nás reprezentovali:  Alica Maďarová, ktorá skončila na 2. mieste, Nikola Žuffová, ktoré skončila na 5. mieste a Dominika Vajduľáková na 7. mieste.
V kategórií P7 – sekunda sme mali jedného zástupcu:  Marián Dzurik, ktorý obsadil pekné 2. miesto.
V kategórií P8 – tercia, sa zúčastnili : Agáta Brozová, ktorá skončila na 4. mieste a Lívia Obtulovičová na 5. mieste.

Všetkým k peknému úspechu gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu .

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

literarna exkurzia_titl.jpg