17. - 19. február 2010

OD STREDY DO PIATKU SA DOZVIETE AKO CHUTIA, AKO VOŇAJÚ AKÚ MAJÚ FARBU A EŠTE OVEĽA VIAC O TROCH JAZYKOCH, KTORÉ SA NA NAŠEJ ŠKOLE VYUČUJÚ. POSTUPNE, PODĽA HARMONOGRAMU SA BUDÚ UČEBNE CREJ A UFRJ PREMIEŇAŤ NA „ŠPANIELSKO, FRANCÚZSKO A NEMECKO“.                       - foto -

Koľko rečí vieš, ... veď to všetci poznáme. Po tieto dni sme si to chceli viac pripomenúť aj v našej škole. 

Dnes, v stredu, je Deň španielčiny, študenti sa ozdobili sombrerom, červeným a žltým oblečením (vo farbách španielskej vlajky), zobrali do rúk gitaru - ako inak, španielskuLaughing a pri počúvaní latino rytmov si skromne pochutili na olivách a tortille.

Zajtra sa škola ponorí do francúzskeho a v piatok do nemeckého šatu. Spoločne si tak spestríme výučbu cudzích jazykov.

Tak Hasta la vista!

Au revoir!

Auf Wiedersen!

- Bibiana Krupášová -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

volejba_s_chlapci.jpg