16. novembra 2009 sa začala písať história NEOBYČAJNÝCH, AKČNÝCH, ROTUJÚCICH SUPERDNÍ na tvrdošínskom gymnáziu. (Fotografie)

Po pripomenutí si histórie tohto významného dňa, položením kvetov k pamätníku a zaspievaní študentskej hymny sa rozbehli aktivity v triedach.

Študenti so svojimi pedagógmi v nich oslavovali svoju mladosť a kreativitu. Ukázali schopnosť baviť sa, ale aj zabaviť, zaujať a poučiť iných. V 12-tich triednych aktivitách sa striedali každých 25 minút. Počas necelých piatich hodín si vyskúšali svoje vedomosti v kvíze (II.OG), navštívili Afriku s „naozajstným“ šamanom, zebrou a slonom (III.OG), potrápili svoje mozgové bunky v lamohlavoch (VII.OG) a v klube duševných športov (VIII.OG).

V VI.OG si pripomenuli históriu spartakiád, v II. S sa zo všetkých na chvíľočku stali veľkí chemici. I.A a II.A vsadili na osvedčené zábavné aktivity, v III.A hrala živá kapela a v športovej hale si pod dozorom I.S každý vyskúšal svoje florbalové a basketbalové zručnosti.

Študenti V. OG poučili všetkých o tom aké je dôležité, aby sme sa neseparovali ale SEPAROVALI, lebo inak bude naša ekologická stopa veľmi veľká - asi na 3 planéty a my máme predsa len jednu.

Naši maturanti zo IV. A všetkých naučili spievať GAUDEAMUS.

Slová študentskej hymny: „Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus - radujme sa teda, pokiaľ sme mladí“ presne vystihujú pondelkovú sviatočnú atmosféru na našej škole.

                                                                                                                                I. Ť. zrš

 

Pri príležitosti Dňa študentstva sa študenti kvarty zúčastnili írskej tanečnej šou v Dome kultúry v Trstenej. Šou mala názov Mystery of the Dance (Tajomstvo tanca). Predstavovala príbeh o zakázanej láske elfa a človeka. Tento príbeh nás utvrdil o pravde, že láska dokáže prekonať aj tie najväčšie prekážky.

V tanečnej šou sa nám predstavili tanečníci zo súboru Merlin. tento súbor je na tanečnej scéne už vyše 15 rokov. jeho repertoár je zameranýhlavne na írsku, stepovú a dobovú šou.

Z vystúpenia sme odchádzali plní príjemných pocitov a snívali o svete mágie a rozprávok.

                                                                                                                                - kvartáni -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

volejbal_obvod_zs_thumb.jpg