Každý rok je jeden októbrový týždeň venovaný „boju proti rakovine“ a tradične sa končí Dňom jabĺk, kedy dobrovoľníci rozdávajú okoloidúcim čerstvé šťavnaté jablká, aby aj takto pripomínali občanom potrebu pamätať na zdravý životný štýl. Jablko taktiež symbolizuje náhradu za cigarety, ktorej sa žiaľ dnešná mládež omnoho viac chytá ako zdravého ovocia.

Chcete si pozrieť fotografie? Kliknite na tento odkaz!

 

Tento rok sa Týždeň proti rakovine uskutoční netradične od piatku do piatku t.j. od 23. 10. - 30. 10. 2009, pričom Dňom jabĺk 23.10. začal a vyvrcholí Fórom onkologických pacientov v Bratislave.

Študenti onkologického krúžku pod vedením PaedDr. Ivety Ťapákovej robia rôzne aktivity súvisiace s onkologickou výchovou.

Keďže je tento rok netradičný, rozhodli sme sa, že v tento deň prídeme do školy oblečení vo farbách jabĺčok. A aby to bolo ešte zaujímavejšie, tak sme si to rozdelili po poschodiach: všetci, ktorí majú svoju triedu na prízemí prišli v zelenom, 1. poschodie v žltom a 2. poschodie v červenom. Vo vestibule školy sme pripravili burzu onkoinformácií. Celý deň sme ponúkali šťavnaté a chutné jabĺčka z vlastných zdrojov a každý dostal malú papierovú jabĺčkovú brošničku.

 

 

 

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

anna frankova_1.jpg