7. októbra 2009 sa pod vedením vyučujúcich Moniky Hladkej a Miroslava Mišíka zúčastnilo 40 študentov IV.A a VIII.OG exkurzie do Bratislavy.

Program tejto exkurzie mal dve časti: 1. návšteva NR SR, 2. účasť na Veľtrhu vysokých škôl

Do Bratislavy sme prišli asi dve hodiny pred časom návštevy, ktorý nám určila Kancelária Národnej rady. Tento čas sme využili prehliadkou areálu Bratislavského hradu, ktorý sa po prebiehajúcej rekonštrukcii skvie novotou. Pri tej príležitosti sme si pripomenuli, že rekonštrukčné práce vyniesli na svetlo ďalšie nálezy keltských mincí. Prešli sme sa aj z hradného vrchu smerom k Dómu sv. Martina po uličkách starého mesta.

O 11:30 sa nás ujal pracovník Komunikačného odboru NR SR. Najskôr sme museli prejsť elektronickou kontrolou, či nenesieme nejaké nebezpečné predmety. Pískanie elektroniky, ktorá reagovala na kovové pracky na opaskoch, náušnice a iné maličkosti z kovu bolo zábavné aj úsmevné.

Výklad nášho sprievodcu o histórii národnej rady, jej fungovaní, priestoroch aj poslancoch bol pútavý. Nevyhýbal sa ani zvedavým a priamym otázkam našich študentov. Tento deň nebolo zasadnutie pléna, poslanci pracovali vo výboroch. Ale aj tak sme videli niektorých „naživo“.

Prázdna zasadacia sála bola aj výhodou. Nemuseli sme len sedieť v absolútnom tichu, ale nahlas sme viedli rozhovor s našim sprievodcom. Najskôr na balkóne, potom sme zišli dole a vyskúšali sme si miesta poslancov, členov vlády, predsedov parlamentu, Najvyššieho súdu, Ústavného súdu, ba aj čestné miesto vyhradené prezidentovi republiky.

Po uplynutí času na návštevu parlamentu sme sa presunuli do Národného tenisového centra, v priestoroch ktorého prezentovali svoje ponuky pre záujemcov o vysokoškolské štúdium vzdelávacie inštitúcie zo Slovenska, Česka, Poľska, Rakúska, Nemecka, Veľkej Británie...

Každý z našich študentov si tam našiel to svoje – zbierali informácie ústne, ale aj formou rôznych letákov a prospektov.

Nejakú tú hodinku sme venovali aj nákupnému centru Avion a pred 18. hodinou sme sa vybrali na cestu domov.

Fotografie z exkurzie si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

logo_cb_1.jpg