18. a 19. septembra 2009 sa študenti nášho gymnázia zúčastnili exkurzie, ktorá mala overiť získané i ponúknuť nové informácie z dejepisu, estetiky a literatúry.

Trasa exkurzie – Tvrdošín –  ČERVENÝ KLÁŚTOR  (kartuziáni, Biblia kamaldulských mníchov, fresky, „lietajúci“ Cyprián ) – HERVARTOV  ( rímskokatolícky kostolík zo súboru národných kultúrnych pamiatok, v roku 2008 zapísaný spolu s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka do Zoznamu kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO) - BARDEJOV (Chrám sv. Egídia - trojloďová stavba bazilikálneho typu s unikátnym súborom jedenástich drevených gotických krídlových oltárov z r. 1460 - 1520 tvoriacich jedinečnú kolekciu oltárov zachovaných na jednom mieste a takmer aj v pôvodnom rozmiestnení) – VARADKA ( pravoslávny drevený kostolík ) – LADOMIROVÁ ( gréckokatolícky drevený kostolík, UNESCO) – MEDZILABORCE ( baziliánsky kláštor v Krásnom Brode, pravoslávny chrám sv. Ducha - 1600m2 ikon, Múzeum A.Warhola).

  


  

         

    z ohlasov študentov – veľmi pekný zážitok, poznanie iných kostolov, inej kultúry
-    Chrám sv. Egídia má čarovnú atmosféru, výhľad z veže bol tiež pekný
-    v pravoslávnom kostole vo Varadke bola strašne pekná atmosféra, krásne okná, svetlo a farebnosť, skvelý výklad pravoslávneho popa, v škole by som nedokázala byť hodinu ticho a len počúvať
-    v Múzeu A.Warhola sa super šmýka v takých červených návlekoch, je to prekrásne múzeum, proste úžasné. Krásne!!!

viac fotografií z exkurzie si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

english_week_titl_2015_001.jpg