Slovensko sa po prvýkrát pridalo k takmer 50 krajinám sveta, kde sa tisíce ľudí pravidelne každý rok vydávajú do ulíc, aby podporili jeden spoločný cieľ – boj proti rakovine prsníka.
1. slovenský AVON POCHOD proti rakovine prsníka sa uskutočnil 20. júna 2009 v Bratislave a my sme boli pri tom. Liga proti rakovine SR, ktorá je od roku 2007 hlavným partnerom AVONu v boji proti rakovine prsníka, umožnila desiatim študentom gymnázia v Tvrdošíne, pracujúcim v krúžku onkologickej výchovy pod vedením p. prof. PaedDr. Ivety Ťapákovej, zúčastniť sa historicky prvého slovenského AVON pochodu proti rakovine prsníka, konaného pod záštitou manželky prezidenta Slovenskej republiky, pani Silvie Gašparovičovej. Cieľom AVON POCHODU proti rakovine prsníka bolo vyjadriť podporu boju proti rakovine prsníka, získavanie finančných prostriedkov určených na projekty zamerané na boj proti rakovine prsníka a tiež vyjadriť spolupatričnosť ženám, ktoré s týmto ochorením bojujú.
Napriek skorému rannému vstávaniu, niekoľkohodinovej ceste autobusom a celodennému dažďu, sme veľmi radi, že popri aktivitách, ktoré pravidelne organizujeme na našej škole, sme mohli svojou účasťou podporiť dobrú vec.

Študenti krúžku onkologickej výchovy, gymnázium Tvrdošín

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

17 - budca ttna reprezentcia.jpg