4.3. 2010 sa v ZŠ Nižná konalo obvodové kolo vo florbale ORION CUP. Naši starší žiaci, podobne ako ich mladší spolužiaci na postupové miesta nedosiahli. Aj napriek tomu dúfame, že ich to od tohto športu neodradí. Ako si naši športovci (Beňo Andrej, Čičman Boris, Džubek Lukáš, Ferenčík Lukáš, Habovštiak Jakub, Kontra Peter, Kontra Peter, Lajmon Miloš, Planieta Matúš, Žák Matúš a Janček Filip) počínali si môžete pozrieť vo fotogalérii, ale kliknite na tento odkaz - foto -


Dňa 27.1. 2010 sa naši chlapci (sekunda,tercia) zúčastnili obvodného kola vo florbale, ktoré poriadala ZŠ Nižná. Súťaže sa zúčastnili štyri družstvá ZŠ Nižná, ZŠ M. Medveckej, ZŠ Zuberec a Gymnázium Tvrdošín. Súťaž sa hrala systémom každý s každým.     

Výsledky nášho družstva :                             
Gymnázium Tvrdošín  - ZŠ Zuberec    4 : 7                        
góly: Lonek 2, Dubeň 1, Bielik 1                                      

V prvom zápase sa chlapci len „hľadali“. Pôsobili dojmom akoby florbal hrali  prvýkrát v živote. S pribúdajúcimi minútami sa výkon zlepšoval, ale na dobrý výsledok to nestačilo. Najväčším našim nedostatkom bol pohyb po ihrisku.                                                

Gymnázium Tvrdošín – ZŠ M.Medveckej  5:11                                   
góly: Ferenčík 2, Hucík 2,Dubeň 1.,                         

V druhom  zápase turnaja chlapci naznačili svoje možnosti. Prejavili snahu behať a bojovať so súperom o lepší výsledok. V niektorých častiach zápasu podali výkon na hraniciach svojich možností. Školácke chyby sme robili pri štandardných situáciách pred bránou. Z týchto situácií súper dosahoval „lacné“ góly. Aj preto sme prehrali takým výrazným rozdielom.        

Gymnázium Tvrdošín – ZŠ Nižná    0 :  11                            

Posledný zápas sme odohrali proti najsilnejšiemu súperovi turnaja- domácej ZŠ Nižná. V prvej časti prvého polčasu podali chlapci najlepší výkon. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, mali sme aj šance, ktoré sme však nepremenili. Za stavu 2:0 sme nepremenili jednu z nich, súper z protiútoku áno a bolo po zápase...                                             
Chlapci nakoniec obsadili posledné miesto. Za bojovnosť a snahu si zaslúžia veľkú pochvalu.                                        

Našu školu reprezentovali žiaci II. a III. OG – S. Dubeň, M. Bielik, T. Buc, F. Ballek, M. Puvák, D. Kozoň, D. Dvorský, J. Ferenčík, R. Hucík a D. Lonek.                                           

- Mgr. Miloš Golboň -   

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

cezpolny_beh_kraj_2012_01.jpg