Dňa 16.12.2009 sa uskutočnil 1. ročník aerobikového maratónu dievčat. Zúčastnili sa na ňom okolité základné a stredné školy – ZŠ M. Medveckej, ZŠ Š. Šmálika, ZŠ R. Dilonga Trstená, Spojená škola Tvrdošín, Spojená škola Nižná, Súkromná škola Slanická Osada, Hotelová akadémia Slanická Osada, SOU – odevná Námestovo a domáca škola, Gymnázium Tvrdošín .
57 účastníkov maratónu cvičilo 4 hodiny na rôzne štýly hudby a druhy tanca. Zúčastnení zvládli odcvičiť aj také náročné cvičenie, akým je infiting, reggae, športový aerobik a na konci aj prvky z bodybuildingu. - FOTOGRAFIE-

Obdivuhodné bolo aj zapojenie pedagógov  do maratónu z jednotlivých škôl.  Zvládnuť maratón v aerobiku nie je vôbec jednoduché, čo pocítili dievčatá na „vlastnej koži.“
Bolo by skvelé, keby sa do tejto aktivity zapojil väčší počet „pohybuchtivých“ študentov, ktorí to robia s presvedčením niečo dokázať a urobiť pre svoje telo.
Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili pri organizovaní tejto milej akcie.

 

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat.jpg