Župná kalokagatia 2009 - krajské kolo  - Turany

Už v minulom školskom roku si vybojovali postup na krajské kolo a 23.09.2009 našu školu reprezentovali Šimon Abík, Marcel Sendrei, Filip Palider, Katarína Medvecká a Lucia Karasová v súťaži Župnej kalogagatie. Svojim výkonom si družstvo vybojovalo 4. miesto z desiatich zúčastnených družstiev.

 

Župná kalokagatia je športovo-vedomostná súťaž päťčlenných zmiešaných družstiev, v ktorých musí byť aspoň dvojica dievčat a spočíva v terénnom orientačnom behu na tri kilometre. Na trati je päť kontrolných stanovíšť, na ktorých sú pretekári bodovo hodnotení za vedomostné otázky z oblasti cestnej dopravy, štátu a práva, ekonomiky, styku s verejnosťou, sociálnych služieb, športu, prvej pomoci, histórie a geografie, prevencie drogových závislostí, bezpečnosti a ochrany zdravia, protipožiarnej a civilnej ochrany a topografie. Svoju športovú zručnosť potom súťažiaci preverujú streľbe zo vzduchovky, hode granátom a prechodom po lane.

 

Fotografie

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

english_week_titl_2015_001.jpg