Dňa 16.10.2012 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky cezpoľnom behu v Závažnej Porube. Dievčatá z Gymnázia Tvrdošín boli súčasťou tejto náročnej disciplíny, ktorú si zabezpečili víťazstvom na Majstrovstvách kraja v Liptovskom Mikuláši. Už samotný názov Majstrovstvá SR znamenal, že sa tam zúčastnia len tí najlepší z celého Slovenska a to nielen reprezentanti SR v atletike ale aj reprezentanti SR v iných športoch. Dievčatá obsadili ako družstvo 8. miesto, za čo môžeme byť spokojní, pretože konkurencia bola naozaj vysoká a súťažili v nej družstvá zo športových gymnázii. Vôbec dostať sa na MS v tejto disciplíne je a bolo veľmi náročné, čím samotná trať nás o tom presvedčila. Avšak dievčatá sa s tým statočne popasovali a ukázali, že poctivým prístupom na hodinách telesnej výchovy sa dokáže veľa dosiahnuť. Dve študentky z tejto trojice navštevujú športové triedy, čím dokázali presvedčiť nás a verejnosť, že naša práca má naozaj zmysel a prináša výsledky.

Zloženie družstva: Žiláková Anna – športová trieda, Sirotiarová Júlia – športová trieda, Grobarčíková Dominika

V galérii si môžete pozrieť celú cestu dievčat od okresného kola až po celoslovenské kolo. -fotografie-

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

olympizmus_sutaz.jpg