Dňa 17.10.2011 sa uskutočnilo regionálne kolo vo futbale dievčat SŠ v Námestove za účasti troch postupujúcich tímov: Gymnázium A. Bernoláka Námestovo, Gymnázium D. Kubín a Gymnázium Tvrdošín. - fotografie z turnaja v Námestove a v Nižnej-


Gymnázium Tvrdošín – Gymnázium D. Kubín 0:0    
Dievčatá prvý zápas odohrali nerozhodne aj keď tlačili súpera a mali nesmierne veľa šancí, nedokázali ich v riadnom hracom čase premeniť. Nasledoval penaltový rozstrel piatich hráčok. Prvý rozstrel začínal Dolný Kubín keď premenil aj napriek tomu, že naša brankárka M. Pilšáková mala nadosah loptu. Z nášho tímu nastúpila ako prvá skúsená hráčka P. Čajková, ktorá premenila krásnu penaltu. Avšak druhá séria už bol iný druh, keď naša brankárka dokázala chytiť pekným zákrokom loptu. Nastúpila Chromčáková B., ktorá premenila a vsietila gól do pravého dolného rohu a viedli sme 2:1.  Nastúpila tretia séria, ktorá mohla rozhodnúť a tak sa aj stalo. M. Pilšáková dokázala vyraziť aj túto penaltu a mali sme výhodu. D. Medvecká premenila výhodu na víťazstvo a naša škola vyhrala nad D. Kubínom 3 : 1 po penaltovom rozstrele.

Gymnázium Tvrdošín – Gymnázium A. Bernoláka Námestovo 4:0
A išlo do tuhého. Nielen v počasí ale aj v zápasoch. Mali sme pred sebou posledný rozhodujúci zápas, kedy sme mohli ukázať, čo v nás je a že dokážeme vyhrať aj v riadnom hracom čase, čo sa potvrdilo. Od začiatku sme súpera odohnali od našej brány a dievčatá nepustili súpera k žiadnej výnimočnej akcii. Smola na góly opadla až po peknej rozbehnutej akcii od A. Frelichovej, kedy P. Čajková dokázala túto akciu premeniť na gól a viedli sme 1:0. Týmto gólom dievčatám opadla nervozita a baby hrali na víťazstvo. Pričinením J. Sirotiarovej ktorá z poza 16-stky dokázala vsietiť krásnym oblúčikom gól, ktorý sa nevidí ani v chlapčenskej kategórii. Viedli sme 2:0. Nasledoval ďalší podobný gól a znova od J. Sirotiarovej, čím sme viedli 3:0, kedy si dievčatá verili, že môžu skóre vytiahnuť ešte vyššie. To sa aj podarilo B. Chromčákovej, ktorá po peknej odvedenej práce v obrane dostala prihrávku a dokázala vyšprintovať a zabojovať o ďalší gól na 4:0.
Týmto sme si potvrdili účasť na Majstrovstvá kraja.

Dievčatá ukázali v tomto turnaji, že sú tie, ktoré budú dobre reprezentovať Oravu na Majstrovstvách kraja a vyhrali zaslúžene s oboma tímami. Ukázali nielen kvalitu hry, chuť po víťazstve,  ale aj ducha, ktorý má tento tím zložený z hráčok, ktoré sa dokážu tešiť z hry aj napriek tomu, že niekedy to nie je ľahké. Dokázali si navzájom pomôcť, zabojovať a priniesli do Námestova medzi chlapčenské tímy trošku morálneho športu, ktorý sa často nevidí ani v mladších kategóriach a len dúfam, že nevymizne. Ponaučenie pre všetkých, ktorí sa chcú baviť športom.   

Víťazné družstvo v zložení:
Pilšáková Martina, Spišiaková Barbora, Balážová Tatiana,Domagalová Ivana, Sirotiarová Júlia, Medvecká Denisa,Štefanidesová Eva, Frelichová Annamária, Čajková Petra,Chromčáková Barbora, Grobarčíková Dominika, Grobarčíková Agáta,Rakytová Naďa, Kubáňová Linda

 


Postup našich dievčat na Majstrovstvá kraja vo futbale

Dňa 13.10.2011 sa uskutočnilo okresné kolo vo Futbale Stredných  škôl dievčat, ktorého sa zúčastnili aj dievčatá z Gymnázia Tvrdošín. Študentky absolvovali na štadióne v Nižnej zápas so Spojenou školou Tvrdošín. Aj keď dievčatá hrali jeden zápas a po prvý-krát spolu, dokázali ukázať bojovnosť aj prácu s loptou ale hlavne túžbu po víťazstve. Celý zápas sme mali pevne v rukách keďže sa hralo len na súperovej strane.

Gymnázium Tvrdošín – Spojená škola Tvrdošín 5:0
Góly – Sirotiarová – 2, Chromčáková – 2, Čajková - 1

Zloženie družstva :
IV.S – Pilšáková, Spišiaková, Balážová
III.S – Čajková Petra
II.S – Sirotiarová Júlia,Medvecká Denisa,Štefanidesová Eva, Frelichová Annamária
I.A  – Chromčáková Barbora,Grobarčíková Agáta,Rakytová Naďa,Opartyová Katarína
Sexta.-  Grobarčíková Dominika    
Oktáva -  Kubáňová Linda

Ďakujeme za peknú reprezentáciu školy


S.B.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

den_vody_10_002.jpg