V dňoch 7. - 9.  9. 2011 sa na Gymnáziu v Tvrdošíne uskutočnil ako každoročne Kurz na ochranu života a zdravia pre študentov 3.- ho ročníka. Celému kurzu prialo počasie keď  na Javorový vrch dokázali vykráčať všetci študenti. Avšak druhý deň bol pre študentov a učiteľov najzaujímavejší.

 

Po iné roky nás poctili vždy návštevou Hasičský zbor v Tvrdošíne a tento rok to boli chlapci z Horskej záchrannej služby v Zuberci – kapitán Mgr. Rastislav Šróba, Rudolf Žuffa, Branislav Jurina a Roman Švanda. Samozrejme nechýbal p. Bc Tibor Šándor, ako už tradične nás oboznámil so svojimi zákonmi a pravidlami nielen cestnej premávky ale aj trestnej činnosti. A práve Horská služba zaujala nielen študentov a vyučujúcich ktorý absolvovali kurz ale aj ostatných prítomných v škole na vyučovaní. Prišli sa pozrieť na krásne kúsky, ktoré predvádzali. Ukázali nielen zlaňovanie a vystupovanie po lane zo strechy športovej haly ale taktiež zlaňovanie a prevážanie raneného s nosidlami. Avšak najväčší záujem zožal záchranársky pes, ktorý mal tú odvahu a trénovanosť aby ho majiteľ a záchranár Rudolf Žuffa priviedol na strechu športovej haly a dokázal s ním aj zliezť po lane. Zážitok to bol pre nás všetkých a samotná ukážka výcviku a poslušnosti tomu bola aj výsledkom. Študenti si nakoniec  mohli vyskúšať aj prácu s nosidlami, kedy z pomedzi efektívnej prezentácie a ukážok padalo aj množstvo otázok, na ktoré odborne a profesionálne odpovedal samotný kapitán Mgr. Rastislav Šróba. Veríme, že študenti si zobrali z kurzu poznatky a skúsenosti profesionálov, ktoré budú môcť využívať vo svojom živote a možno aj usmerňovať druhých. Chceli by sme sa poďakovať všetkým zainteresovaným za ochotu prísť ukázať a porozprávať o mimoriadnych situáciách, ktoré sa v dnešnej dobe stávajú často.

 

- Soňa Brnová -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

obalka_casopis_2.jpg