V Turanoch sa dňa 27.10.2011 uskutočnilo medzinárodne kolo študentov stredných škôl "Župná kalokagatia 2011" pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára, ktorý osobne preteky otvoril. Našu školu reprezentovali M. Lajmon a M. Planieta (septima), P.Čajová (III.S), D. Grobarčíková (sexta) a F. Palider (oktáva), ktorí si svoju účasť vybojovali na krajskom kole. Po štarte našich študentov čakala streľba, kde sa im darilo striedavo, ale dokázali si udržať svoj štandard. S veľkým odhodlaním sa pustili do ďalších disciplín, v ktorých sa im darilo lepšie. Prišla však posledná kontrola a naše družstvo dobehlo dve družstvá ktoré štartovali pred nami. Škoda, mali to pekne rozbehnuté, dlho sa tu zdržali, vyšli z tempa a stratili veľa sekúnd. Aj napriek tejto "smole" sa umiestnili na peknom treťom mieste. Za čo im srdečné blahoželáme za výbornú reprezentáciu školy. -FOTO (krajské a medzinárodné kolo)-

krajské kolo

V piatok 23.9.2011 sa naši žiaci zučastnili krajského kola Župnej kalokagatie. Súťaž sa konala pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára, ktorý ju aj osobne otvoril. 

Družstvo tvorili študenti: M. Lajmon a M. Planieta (septima), P.Čajová (III.S), D. Grobarčíková (sexta) a F. Palider (oktáva).

Po vynikajúcom bežeckom výkone, dobrej streľbe a takmer bezchybnej vedomostnej časti získali naši študenti v súťaži 1. miesto a postup na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať koncom októbra v Turanoch

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

literarna exkurzia_titl.jpg