Uverejňujeme výsledky florbalovej ligy. Výsledky (docx )

 

IV.kolo 14.01. 2011    
Kvinta  - Farmári   2:10                                                 
Do predohrávaného  zápasu tretieho kola išli kvintáni s určitými ambíciami. Ich snahou bolo „ukoristiť“ súperovi aspoň bod. Úvod zápasu tomu aj zodpovedal. Farmári sa síce ujali vedenia 2:0, ale kvinta vzápätí znížila. Dlho to vyzeralo na vyrovnaný zápas, ale v ďaľšom priebehu sa začala prejavovať technická prevaha farmárov. Opäť sa rozohrali Gregorcovci a strieľali gól za gólom. Nakoniec to bolo opäť jednoznačné víťazstvo farmárov...          
Góly : Košťál 2 - Gregorec Matúš 4,Gregorec Michal 3, Gonda 2, Tekeľ  

Hubkiy  - Fbk Parádny   14:3                         
Tento zápas sľuboval veľmi vyrovnaný priebeh. Hubkiyovci sú na víťaznej „vlne“, parádny  naznačili v minulom kole nárast formy. Od úvodu to však bola hra na jednu bránu. Ani jeden hráč z družstva Parádnych nepodal štandardný výkon (väčšina veľmi slabý bez akejkoľvek bojovnosti). Hubkiyovci pekne kombinovali a bez väčších problémov strieľali gól za gólom. Napriemerný strelecký výkon podal Boris a do steleckej listiny sa okrem brankára zapísali všetci hráči.
Góly : Čičman 6, Planieta 3, Žák, Habovštiak Ja, Lajmon, Ferenčík, Beňo Ľ. po 1            

The all stars   -   Matematikári   1:7
Zápas  sa hral od prvej minúty vo vysokom tempe. Útoky sa striedali na obidvoch stranách a brankári mali plné ruky a nohy práce. Strelecký účet otvorili S-kári a ujali sa vedenia 2:0. Súper znížil a mal ďaľšie šance. Potom však zobral „dirigentskú taktovku“ do vlastných rúk Kubo (Kulo) .Burcoval, rozohrával, strieľal, servíroval jednu prihrávku za druhou svojim spoluhráčom do čistých šancí. Aj vďaka jeho výkonu to nakoniec bola jednoznačná záležitosť. 
Góly : Vajduliak - Žuffa a Gazda po 2, Kuloštiak, Lonek, Karas po 1

 

III.kolo 14.01. 2011                                                                   
Matematikári  (III.S )   -   Hubkiy (VI.OG)            2 : 3
Už pred samotným zápasom sa diali „neuveriteľné“  veci. Zo „športovej S – ky“ (16 chlapcov) nemal kto nastúpiť na samotný zápas. Jednotlivci uprednostnili svoje záujmy pred záujmom kolektívu (dvaja), ostatní ( väčšina) sa radšej pozerali z hľadiska ... A tak  celý zápas odohrali len štyria hráči v poli. Pritom pravidlá o počte hráčov na ihrisku na začiatku hovoria jasne ( 5 + 1). Aj pre uvedené skutočnosti sa zo „šlágra“ kola stal iba priemerný zápas. S – kári po chybách súpera viedli už 2:0. Hubkiyovci sa nevzdávali a bojovnosťou výsledok otočili. Zaznamenali dôležité a nečakané víťazstvo , ale dojmy z celého zápasu boli  veľmi zmiešané...                 
Góly :Kuloštiak, Lonek  – Žák, Čičman, Habovštiak J.                                                                

Fbk Parádny  (VIII.OG, III.A )   -   Kvinta (V.OG)            7 : 1
Začiatok zápasu priniesol svižný florbal. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, ale góly padali len do bránky „kvintánov“. A to aj napriek tomu, že Vlado v bránke predvádzal veľmi dobré zákroky. Útoky kvintánov končili tesne za polovicou a čo išlo na bránu zlikvidoval „Daro“ (diváci často ocenili jeho zákroky...). V útoku "parádnych“ hral v pohode Matúš, ktorému dobre sekundovali ostatní. Zrodilo sa tak jednoznačné víťazstvo. Kvintáni tentokrát bojovali a snažili sa až do konca, ale ako nováčik to majú stále veľmi ťažké.                                 
Góly :Lajmon 5, Oláh a Tóth po 1- Koštál                                       

Farmári (II.S,I.S,)   -   Fbk Dusené (VII.OG)            2 : 3
Posledný piatkový zápas priniesol priemerný florbal.  Prázdninovú prestávku bolo „cítiť“ veľmi výrazne. Technicky mali navrch knedle, bojovnosťou farmári. Pekných florbalových akcií bolo tentokrát veľmi málo. Prevládala bojovnosť nad  technikou a tak sa nebolo veľmi na čo pozerať. Okrem toho knedliam chýbal šiesty hráč – ich „fanynky“. Tento zápas naplno ukázal akú dôležitú úlohu v systéme hry svojho družstva majú...                                                          
Góly : Gregorec Mi 2, - Beňo A., Janček, Kordiak

II.kolo 22.12. 2010

Fbk Dusené knedle  (VII.OG)  –  Fbk Parádny (VIII.OG,III A)      9:1
V „predvianočnom“ kole po minulozápasovej prehre knedľoši nechceli ponechať nič na náhodu. Ako družstvo podali ucelený kolektívny výkon. Od začiatku predvádzali pekné kombinačné akcie, ktoré zakončoval predovšetkým Beni.“Parádni“ už zrejme „sviatkovali“ a asi preto to bola hra len na jednu bránu. Zápas v závere vyústil do exibície a po biliardových akciách (napr. Janko) zakončovali do prázdnej bránky.                                                                                                 
Góly :Beňo A. 5, Jandura 2, Janček, Palider po 1  – Hruška                                                                        

Matematikári  (III.S )   - Kvinta (V.OG)             11: 0
V druhom kole kvintáni pôsobili veľmi unaveným dojmom (asi to bude vekom, alebo nie?)   S-kári v pokoji kombinovali, strieľali, dorážali do prázdnej(na všetko mali dosť času,pretože súper väčšinou len stál). Od začiatku zápasu išlo len o výšku skóre... Kvinťoši tentokrát sklamali. Musia si uvedomiť, že súperi sú na oveľa vyššej výkonnostnej úrovni ako tí ,proti ktorím hrajú na telesnej výchove. A ku hre musia vždy pridať 100% - tnú bojovnosť a  len tak sa dostaví úspech...

Góly : Kuloštiak 4,Lonek, Žuffa, Karas po 2, Gazda

Hubkiy (VI.OG)   - The all stars  (IV.A, II.A)             6 : 3
V poslednom zápase to už bol opäť bojovnejší a kombinačnejší florbal. Hviezdam v obrane chýbal Tabo a bolo to „cítiť“. Okrem toho s hokejkou veľakrát  „pracovali“ viac ako je dovolené a boli za to trestaní. Hubkiyovci sa od začiatku snažili o kombinačnú hru, čo sa im aj v podstate darilo. Zdalo sa že to bude jednoznačné vysoké víťazstvo. Hviezdy však v závere znížili na pomerne prijateľný rozdiel.                                                                                     
Góly :Beňo Ľ. 3, Habovštiak  2, Čičman – Goľák, Muťka, Harmata

 

I.kolo 21.12. 2010

The all stars  (IV.A, II.A) – Kvinta A      5 : 2                                         
Začiatok prvého  zápasu sa niesol v „zoznamovacom tempe“. Kvinta ,ako nováčik  medzi staršími, čakal s čím vyrukuje súper. Hviezdy naopak nechceli prepáliť začiatok a tak sa nebolo  veľmi na čo pozerať. V ďaľšom priebehu sa „rozšantili“ Tabo a Vajďo a skóre nerastalo. Za stavu 2:0 to vyzeralo na „jednoznačnú“ záležitosť. Kvinta však bojovala a znížila na prijateľný rozdiel.                Góly : Vajduliak 3 ,Tabačák 2,  – Reguly 2,

Matematikári  (III.S ) - Fbk  Dusené knedle (VII.OG)   3:2                                                       
Druhý zápas dňa začal pekne zostra. Obidve družstvá hrali s veľkým nasadením a predvádzali pekné florbalové akcie. Ako všetky takéto zápasy aj tento bol o chybách. Prvú po dobrej defenzívnej „práci“ urobil zlou rozohrávkou Jančo. Súper (Kulo) išiel do vedenia. Ako to však má byť Jančo po Beňovej asistencii vzápätí vyrovnal. V druhom polčase pokračoval dobrý florbal. Keď sa už zdalo že zápas sa skončí remízou „Knedle“ vyrobili ďaľšiu hrúbku v obrane a dostali lacný gól... Na druhej strane Miňo v bráne súpera mal isté zákroky a tak mali „navrch „  S-kári.  Ani zvýšené úsilie, ani neustále povzbudzovanie „fanyniek“ zo VII.OG  úspech nepriniesol  a tak sa tešil súper.                                                                                         
Góly : Kuloštiak 2, Belepotočan – Janček 2

Fbk Parádny  (VIII.OG, III.A) – Farmári  ( II.S, I.S) 2:3                                                                                             
Na záver prvého kola sme videli priemerný zápas. Obidve družstvá hrali spolu prvýkrát a bolo to vidno. Bola to hra na náhodu s veľkým množstvom chýb. S pribúdajúcimi minútami sme videli aj niekoľko pekných akcií (súrodenci Gregorecovci). Dúfajme, že ďaľšie kolá prinesú aj v podaní týchto družstiev lepší florbal.                                                                                       
Góly :Tóth, Lajmon po 1 – Gregorec Michal 2, Železňák              

                                                                    

-Mgr. Miloš Golboň-

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

nrsr_2015_002.jpg