Posledný predvianočný týždeň dňa 17.12.2010 sa na Gymnáziu v Tvrdošíne uskutočnil 2. ročník Vianočného maratónu v aerobiku pre Základné a Stredné školy (video). Zúčastnili sa na ňom študentky z okolitých škôl. Ozdobou maratónu boli deti z materskej školy v Trstenej, ktoré svojim pohybom roztancovali a potešili nejedného pedagóga a študenta. 50 študentiek sa snažilo dosiahnuť svoj cieľ (4 hodiny cvičenia Smile), ktoré mala pre nich pripravené inštruktorka aerobiku PaedDr. Soňa Brnová. Jednotlivé hodiny boli smerované k rôznym tanečným štýlom, ku ktorým samozrejme patrí  klasický aerobik, regge, latino a zumba.

Študentky, ktoré vydržali až dokonca (a bol ich naozaj veľký počet) skonštatovali - „Nemôžeme cvičiť takto častejšie?“ - a odpoveď znie, samozrejme že áno a budeme sa len z toho tešiť. Tak ako sa teším z toho ja, že 2. ročník Vianočného maratónu skončil naozaj výborne. Dôsledkom bola aj najvyššia účasť našich dievčat z Gymnázia Tvrdošín, čím sme preukázali, že šport na našej škole ide dobrým smerom.
Záver aerobiku sa niesol povzbudením na ďalší vianočný rok.

PaedDr. Soňa Brnová

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

zber satstva.jpg