Už teraz sa všetci tešíme na podobné školské akcie... Týmito slovami sme uzatvárali Školskú futsalovú ligu v novembri. Neprešiel ani mesiac a vďaka chlapcom zo VI.OG (Ľubošovi Beňovi  a Borisovi Čičmanovi ) je tu Školská florbalová liga na školský rok 2010/2011.
Vo štvrtok 9. 12. 2010 sa stretli kapitáni družstiev a dohodli systém súťaže, základné pravidlá a pod. Do súťaže sa prihlásilo sedem družstiev . Je potešujúce, že triedy s malým počtom študentov sa opäť (tak ako pri futsale) pospájali. Bude sa hrať jednokolovým systémom každý s každým. Do vyraďovacích play off  zápasov postúpia prvé štyri družstvá. Tie na základe umiestnenia odohrajú semifinále (1 – 4; 2 – 3) a finále.   
Účastníci ligy:
Kvinta (V.OG)
Hubkiy ( VI.OG)
Farmári z Holivódu (II.S)
Fbk Dusené knadle (VII.OG)
Matematikári (III.S)
Fbk Parádny (VIII.OG,III.A)
The all stars (IV.A, II.A)

Ustanovenia súťaže:
hrací deň: piatok (mimoriadne po dohode aj inokedy)                         
hrací čas: 2x15 min. (semifinále a finále 2 x 20 min.)                           
počet hrácov: 5 + 1                                            
výstroj hráčov: brankárom požičiame školskú výstroj,hráči v poli musia mať vlastnú hokejku!                      

stavanie mantinelov:
mantinely rozkladajú vždy družstvá ktoré hrajú prvý zápas ( treba prísť čo najskôr)!
mantinely skladajú družstvá ktoré hrajú posledný zápas

                                          
Súpisky družstiev musia byť uzavreté pred prvým kolom; hráč môže hrať len za jedno družstvo!

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

zber satstva.jpg