Dňa 2.12. sa v športovej hale pri gymnáziu v Tvrdošíne uskutočnilo okresné kolo v basketbale chlapcov stredných škôl. Po minuloročnom neúspešnom vystúpení mali chlapci snahu napraviť svoje “meno” a podať čo najlepší výkon. Súperom im boli študenti zo SŠ Nižná, SŠ Tvrdošín, GMH Trstená. Turnaj sa odohral systémom každý s každým.

FOTO Z TURNAJA

Výsledky:

SŠ Nižná - GMH Trstená 16 : 15

Gym. Tvrdošín – SŠ Tvrdošín 22 : 8

GMH Trstená - SŠ Medvedzie 21 : 17

SŠ Nižná – Gym. Tvrdošín 28 : 32

Gym. Tvrdošín – GMH Trstená 24 : 26

SŠ Tvrdošín – SŠ Nižná 24 : 27

Celkové poradie :

1. Gymnázium Tvrdošín 3 2 1 78 : 62  (+16) 5b.

2. Gymnázium Trstená  3 2 1 62 : 57   (+5)  5b.

3. SŠ Nižná                    3 2 1 71 : 71     (0)   5b.

4. SŠ Tvrdošín               3 0 3 49 : 70    (-21) 3b.

O poradí na jednotlivých miestach rozhodlo celkové skóre z celého turnaja. Vystúpenie našich chlapcov sa vyznačovalo veľmi nevyrovnanými výkonmi. V jednotlivých zápasoch po veľmi peknej kobinačnej akcii vzápätí nasledovala školácka chyba po ktorej súperi získavali lacné body. Potom bolo treba vyvinúť veľké úsilie a naprávať „zbytočné“ chyby. Chlapcom však nechýba snaha, vôľa po víťazstve, ochota pracovať, počúvať pokyny. Len v dôležitých fázach zápasov zatiaľ nemáme lídra, ktorý by „mančaft“ usmernil správnym smerom. Ak však chlapci budú v tomto športe pokračovať ešte lepší herný prejav sa určite dostaví.

O body sa v jednotlivých stretnutiach podelili : Beňo A. 19, Palider 18, Kručay 14, Jandura F., Lajmon Ma. po 10, Belopotočan 4, Gregorec Ma. 2, Kordiak 1; ďalej ešte našu školu reprezentovali Kuloštiak, Badár, Janček.

Chlapcom sa teda podarilo odčiniť vlaňajší neúspech a postúpili do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční v Dolnom Kubíne.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

cezpolny_beh_okres_spol_foto2012_11.jpg