„Župná liga predsedu Žilinského samosprávneho kraja“                                        

Dňa 19.10. 2010 sa na umelej tráve Spojenej školy Tvrdošín uskotočnilo regionálne kolo (Orava) uvedenej súťaže. Súťaže sa zúčastnili družstvá : Gym. P.O.H. Dolný Kubín, Gym. A.B. Námestovo, Gym. Tvrdošín, SOŠ T Námestovo, SŠ Nižná, SOŠ Námestovo, SOŠ P Dolný Kubín, SOŠ L Tvrdošín. Družstvá boli rozlosované do troch skupín (postupoval víťaz do trojčlennej finálovej skupiny).


 

Výsledky a priebeh zápasov nášho družstva:

Spojená škola Tvrdošín – Gymnázium Tvrdošín       3 :  O
Chlapci našej školy boli vyžrebovaní do skupiny „C“. Hralo sa na umelej tráve vonku za chladného počasia. Naše družstvo sa prispôsobilo počasiu a hra bola chladná, „bez ladu a skladu“. Súper túto skutočnosť využil a ujal sa peknou strelou vedenia už v tretej minúte. Naši sa zobúdzali pomaly, čo súper dokonale využil a o tri minúty pridal ďalší  gól. Až potom začali chlapci hrať hru na ktorú majú predpoklady. Čo však bolo málo na to aby strhli víťazstvo na svoju stranu. Súperov brankár totiž predvádzal výborné zákroky a nás privádzal do rozpakov. V čase nášho najväčšieho náporu pridal súper v trinástej minúte tretí gól a bolo po zápase (hralo sa len 15 minút).


Gymnázium Tvrdošín – Spojená škola Nižná      1 : 0
V ďaľšom zápase nás čakal finalista minulého ročníka. Tentokrát chlapci nechceli ponechať nič na náhodu a s chuťou sa pustili do súpera. Útoky sa striedali na obidvoch stranách a šance nenechali na seba dlho čakať. V tomto zápase nás podržal brankár (M. Javorek III.S) a svojimi zákrokmi výraznou mierou prispel k neskoršiemu víťazstvu. Víťazný gól strelil Tomáš Ulrich po peknej spolupráci celej štvorice. V závere súper tlačil, ale vďaka Miňovi sme náskok udržali až do konca.


Týmto zápasom sa naše účinkovanie na turnaji skončilo. Pri rovnosti bodov o postupe rozhodovalo skóre a to sme mali najhoršie. Dúfajme len, že sa z chýb chlapci poučia, a v ďaľších turnajoch podajú koncentrované výkony od začiatku do konca. Našu školu reprezentovali predovšetkým chlapci zo “športových” tried:  Ulrich T., Capuliak D., /I.S/,Gregorec M., Pňaček P., /II.S/, Čajka F., Kuloštiak J., Ondrek M., Žuffa J.,Javorek M.,  /III.S/,Janček F., /VII.OG/, Sloboda M./II.A/.
 

Všetkým chlapcom ďakujeme za dobrú reprezentáciu školy. Víťazom sa po výborných výkonoch vo všetkých zápasoch stalo Gymnázium A.B. Námestovo  a postúpilo do Krajského kola.           

Ďalšie fotografie z turnaja


V Tvrdošíne 22.10.2010                                                                        Mgr.M.Golboň

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

obalka_casopis_2.jpg