Z poverenia Slovenského olympijského výboru bola  uskutočnená vedomostná súťaž o olympizme. Súťaž sa konala v zasadačke vedeckej rady Žilinskej univerzity v Žiline, dňa 25.3.2010. Zúčastnili sa družstvá škôl, ktoré sú uvedené nižšie v celkových výsledkoch súťaže. Propozície súťaže boli určené Slovenským olympijským výborom.. Súťaž organizoval Olympijský klub Žilina.
Študenti športovej triedy gymnázia: Barbora Spišiaková, Milan Javorek a Tatiana Balážová skončili v silnej konkurencii na krásnom 4.mieste, kde ich delil od 3. miesta len jediný bod.

Žiaci mali možnosť nahliadnuť do aktívnej kariéry olympionika Petra Tichého, ktorý im ochotne odpovedal na všetky otázky. Zaujímavosťou bolo, že sme sa tejto súťaže zúčastnili len ako jediná škola z Oravy. Nielen športové výsledky, ale aj vedomosti z oblasti športu sú dôležité.

Celkové výsledky:
1. miesto             Stredná zdravotnícka škola Žilina,  31 + 7 bodov
2. miesto             Gymnázium bilingválne, Žilina,  31 + 6 bodov
3. miesto             Gymnázium, Hlinská ul., Žilina,  28 bodov
4. - 5.miesto        Gymnázium, Tvrdošín,  27 bodov
4. - 5.miesto       Súkromné gymnázium, Oravská cesta, Žilina,  27 bodov
6. miesto             Spojená škola, Rosinská cesta, Žilina,  21 bodov
7.miesto              Stredná odborná škola drevárska, Krásno nad Kysucou,  16 bodov

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

plagat_13_14_001.jpg