Bol krásny utorok 29. 10. 2015 a my, primáni, sekundáni, terciáni, druháci a sextáni, sme boli v podvečer ochotní prísť dobrovoľne do školy. Zdá sa to čudné? Ale veď kto by nechcel byť so skvelými ľuďmi, ktorí pre nás nie sú len učiteľmi, ale aj skvelými radcami a kamarátmi. A taktiež tráviť čas so spolužiakmi. Program bol bohatý: pani Žuffová a ujo Fero nás učili, ako dať prvú pomoc, p. prof. Mišík nám priblížil módu naprieč obdobiami, starší spolužiaci si pre nás pripravili Nákupných maniakov, nočnú hru a iné aktivity. Sme veľmi vďační všetkým, ktorí prispeli, že sa Noc v škole mohla uskutočniť.  (dobrovoľníci z II. A)

Ďakujeme našim dobrovoľníkom z II. A, sexty, pani Žuffovej a ujovi Ferovi za pomoc pri príprave spomínaného podujatia a tiež skvelým žiakom z prímy, sekundy a tercie za príjemne strávený čas.

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

workshop_ba.jpg