Ku dňu študentov sme sa rozhodli pripraviť pre našich študentov menšiu oslavu ich sviatku.

Každý vie, že na poriadnej oslave musí byť aj spievanie. My sme sa práve na to zamerali a usporiadali sme našim žiakom spevácku súťaž o najlepšie interpretovanie piesne zo slovenského, alebo cudzieho jazyka. Body mohli získať za počet ľudí zo skupiny, ktorí sa spievania podujali, za použitie hudobných nástrojov, za prevedenie, prežívanie skladby a podobne.  Na naše milé prekvapenie sa tejto udalosti zúčastnili všetky naše triedy a spievalo sa v slovenčine, v angličtine, vo francúzštine, v ruštine, v nemčine aj v španielčine.  Pesničky boli pripravené veľmi profesionálne a naša odborná porota, v zložení pani učiteľky hudobnej výchovy a pani učiteľky jazykov, lektora z Rumunska a zástupcu žiackej školskej rady,   mali čo robiť, aby sa rozhodli pre jedného víťaza.
My, učitelia sme si naplno užívali talenty našich študentov, keď nám hrali na harmoniku, husle, klavír, flautu, bongá, gitary, či na poháre. Prvú cenu nakoniec získali naši kvintáni za krásne prevedenie slovenskej ľudovej piesne v sprievode huslí a oblečení v krojoch. Za odmenu si na druhý deň pochutnali na „chutnom prekvapení“, keď im donášková služba doniesla veľké pizze pre celú triedu.
Zároveň sme odmenili všetkých študentov za ich usilovnú prácu sladkosťami a veľmi sa tešíme na budúci, druhý ročník.
Pyšní učitelia Gymnázia Tvrdošín

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

nastenka.jpg