Tohtoročné podujatie k Medzinárodnému dňu školských knižníc sa nieslo v duchu Senecovho výroku: ,,Keď ľudia vyučujú, sami sa učia.“
Celé podujatie bolo v réžii žiakov. Žiaci (podľa upraveného rozvrhu) pripravovali vyučovaciu hodinu pre žiakov inej triedy (starší žiaci učili mladších, mladší žiaci starších, žiaci učili učiteľov, vnúčatá starých rodičov/deti rodičov). Vyučovalo sa v knižnici, ktorej výzdoba je výsledkom minuloročného podujatia.

Skvelá hodina, páči sa nám v pozícii učiteľov. Nevýhoda je to, že sa učiteľ cíti ponižujúco, keď deti nemajú záujem o aktivity, ktoré si učiteľ pripravil. Ale inak malí boli zlatí a krásni. (III. A)

Na začiatku sme boli veľmi nervózni, učiť učiteľov nie je hračka. No učitelia boli milí a chápaví. Zapáčilo sa nám to. Určite by sme si to ešte chceli vyskúšať. (Katka, kvarta)

Žiaci, ktorých sme učili, boli veľmi milí a disciplinovaní, poslúchali. Pripraviť hodinu a myslieť na to, že to musí byť tak  ako má byť, žiaden chaos,  je dosť obtiažne. Všetci, celá trieda, sme spolupracovali a spoločne hodinu zvládli.    (Barborka, tercia)

V rámci MDK prebiehali na našej škole rôzne aktivity, z ktorých sme sa zúčastnili hodiny netradičnej geografie, čo si pre nás pripravili terciáni. Dozvedeli sme sa nové informácie o Slovensku, zahrali sa hry a vyskúšali rôzne aktivity. Okrem zábavnej časti sme aj podporili lepšie medzitriedne vzťahy.  (Agátka, kvinta)

Perfektná zmena z klasických dní, bol som super dusíkatá báza.  (Aďo, kvarta)

Fotografie

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

literarna exkurzia_titl.jpg