Selfie s ministrom Kaliňákom, spanie v jadrovej elektrárni (presne ako Homer), autobus otriasajúci sa pod náporom zvučných hlasov spevu počas takmer troch hodín, Slávik pri kolesách, nechtiac v hlavných správach, potlesk od parlamentu, rebelské stúpanie po červenom koberci, podpredseda Dzurinda na dohľad, to všetko sa zdá neuveriteľnejšie ako to, že všetci zmaturujeme. Aj napriek tomu sa 7. októbra vydala rozospatá výprava žiakov z Tvrdošína na čele s pani profesorkou Hladkou a pánom profesorom Mišíkom do nášho hlavného mesta, aby sa nechali prekvapiť zdanlivo rutinným výletom. Zažili sme radostné spomienkové stretnutia, veľké poďakovanie patrí pani Jurinovej, ktorá nás uvítala milou prednáškou o Národnej rade, zúčastnili sme sa veľtrhu vysokých škôl, ktorý zakolísal našou ľahostajnosťou voči výberu budúceho štúdia. Deň priniesol množstvo zážitkov, pre ktoré nebude mať nástenka miesto, no iste sa hrdo zapíšu do zoznamu vydarených akcií školy.

-m.m. IV.A-

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

den_vody_10_002.jpg