DNES JE SKVELÝ DEŇ. Pod týmto názvom študenti sekundy fotili 13. septembra pozitívne naladených človiečikov v našej škole. Vernisáž 35 fotografií je v priestoroch schodišťa zo šatne na prízemie.

Pár výskumov dokázalo, že optimisti majú zdravší životný štýl. Tak prečo si nespríjemniť život pozitívnymi myšlienkami a pozitívnym „fejsom“? Veď pozitívne myslenie vedie k pozitívnym akciám a krokom, a tie k pozitívnym výsledkom.

Ktorá fotografia najviac vystihuje tému?
Tak to sa dozvieme po skončení hlasovania – 4. októbra – na SVETOVÝ DEŇ ÚSMEVU. Hlavnou myšlienkou tohto dňa je zvýšenie povedomia ľudí o vplyve pozitívneho myslenia a optimizmu na zdravie a život človeka.

Pravidlá hlasovania (pdf):
1.    každý študent, učiteľ aj nepedagogický zamestnanec našej školy má 1hlas
2.    hlasuješ hlasovacím lístkom, kde napíšeš:
•     svoje meno
•     triedu (resp. pracovnú pozíciu)
•     číslo fotografie, ktorá podľa teba najlepšie vystihuje tému – DNES JE SKVELÝ DEŇ
3.    hlasovací lístok vhodíš hlasovacej krabice

Veríme, že vernisáž sekundánskych fotografií vám pomôže odstrániť napätie a stres. Vyvolá vo vás príjemné pocity a poteší vaše srdiečka.

 

 

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

workshop_ba.jpg