Aj túto jeseň zorganizovala LIGA PROTI RAKOVINE workshop pre pedagógov a študentov škôl, kde sa vyučuje onkologická výchova.
Tohtoročný workshop  so zaujímavým, inšpiratívnym a poučným programom bol v Bratislave a zúčastnila sa ho profesorka PaedDr. Iveta Ťapáková s 2 študentkami zo IV. A – Zuzkou Bukovou a Kristínkou Spišiakovou.

V Bratislave sme získali cenné informácie o kampani Týždňa proti rakovine, ktorý sa tradične týka prevencie a podpory zdravia. Tento rok bude kampaň cielená na najväčšie bohatstvo každého človeka – na zdravie. Bude prebiehať formou súťaže v "žabákovaní". Cieľom je aby sme všetci spoločne urobili 80 000 000 "žabákov" a tak symbolicky obskákali celú zemeguľu.

Všetky získané informácie a skúsenosti zúročíme pri organizovaní Týždňa proti rakovine a Dňa jabĺk na našej škole.

Slovensko sa každoročne zapája do celosvetového boja proti rakovine prsníka a ani tento rok tomu nebolo inak. Siedmy ročník tradičného AVON Pochodu proti rakovine prsníka, ktorý prináša pozitívnu energiu a pomoc projektom zameraným na prevenciu a liečbu tejto choroby sa konal v sobotu.
Milióny ľudí vo viac ako 60 krajinách sveta podávajú pomocnú ruku ženám, ktoré trpia rakovinou prsníka a podporujú programy a projekty zamerané na boj za zdravé prsia. Vďaka ľudskej solidarite sa Slovensko opäť zapojilo do celosvetovej iniciatívy boja proti rakovine prsníka. V rámci workshopu sme aj my prispeli k zahaleniu Bratislavy do ružovej farby.  - fotografie -

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

eyp2.jpg