Vo štvrtok 3.9.2015 sa pre všetky deti konal v Bratislave nadnárodný charitatívny koncert pod názvom Integrácia 2015. Myšlienka spájania všetkých detí bez rozdielu priviedla do Slovnaft arény 11tisíc detí vrátane školákov, stredoškolákov, detí z domova a handicapovaných detí. Medzi nimi boli aj desiati naši študenti, ktorých sme na koncert zobrali z vďaky za pomoc pri školských, či mimoškolských aktivitách počas minulého školského roka. Žiaci si vychutnávali prítomnosť známych osobností nielen zo slovenského šou biznisu, ale tiež z politických radov, či štadiónov. Videli sme hokejistov, futbalistov, skvelých moderátorov Marcela a Juniora, Katku Brychtovú, či Adelu Banášovú, spievali sme s Tublatankou a Olympicom, Nelou Pociskovou, Egom a Rytmusom, tancovali sme salsu a tiež sme skákali do rytmu zahraničných skupín. V autobuse sme si pred spaním ešte zamaškrtili na „integráčiku“ (jogurt so symbolom Integrácie). Pridávame pár fotiek a tešíme sa na ďalšie akcie a študentom, ktorí sa koncertu zúčastnili ešte raz ďakujeme za výpomoc pri maľovaní tried, organizovaní gymnázdnin, plesu, či iných aktivít a tiež za skvelú reprezentáciu školy svojim milým správaním na tomto výlete.

Mgr. Kleinová Marković

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

klara2.jpg