Druhý deň Gymnázdnin bola na programe „Zábavná angličtina“. Deti tvorili anglické básničky, ktoré si môžete pozrieť. Naučili sme sa stavať stan a prežiť v prírode. Navyše sme sa obliekli tak, ako sa obliekali kedysi  obyvatelia starovekého Ríma.

-fotografie-

 

HOLIDAYS

The sun is shining.
The sea is big.
I can relax
And eat a fig.

If you dream,
Your life will be beautiful.
The water is fresh
And the beach is full.

I am sleeping on the beach,
The sun umbrella is above me.

Authors: AnnaMária, Barborka, Anežka, Kristínka, Viki,HOLIDAYS

I like ice cream.
And the beach, too.
The sand is yellow,
The sea is blue.

There´s a lot of fish in the sea.
I like shells
And they like me.
The boat is sailing
And I am swimming.

Authors: Anetka, Rebeka, Damiánko, Evka, Katka, Miki, Ferko, Filip, Patrik

Let's walk and learn

Projekt Let‘s walk and learn – Education via tourist paths in Europe sme úspešne ukončili. Tri roky (2015 – 2018) plné nových zážitkov sú za nami. Zahraničné výjazdy do Čiech a Francúzska boli bohaté na nové poznatky a skúsenosti. Sme radi, že sme vďaka projektovej spolupráci nadviazali nové priateľstvá a videli nepoznané nádherné miesta našej Európy.
Viete, že sa tam raz môžete vydať aj vy? Vašim sprievodcom nech je cestovateľská príručka, ktorú vydalo naše Gymnázium v Tvrdošíne z prostriedkov projektového grantu. Táto publikácia ponúka informácie o troch partnerských regiónoch: Orava, Franche-Comté a Južná Morava. Nájdete tam tipy na dve najnavštevovanejšie turistické trasy (napr. Roháčske plesá a Juráňova dolina na Orave) i 10 menej známych, prípadne neznámych trás v okolí, ktoré sme navrhli my – gymnazisti z Tvrdošína.

čítaj viac ...

Viete že...

Máme medzi sebou veľmi talentovaných a úspešných študentov, ktorí ostávajú skromnými mladými ľuďmi, a to až tak, že sme sa o ich úspechoch museli dozvedieť od iných...

čítaj viac

 

Škola priateľská k deťom

Vyhodnotenie Vianočnej zbierky UNICEF

Ďakujeme všetkým študentom, rodičom a priateľom nášho gymnázia, ktorí sa zakúpením pohľadnice alebo dobrovoľným príspevkom zapojili do Vianočnej zbierky UNICEF. Vďaka vám sa nám podarilo vyzbierať sumu 635,99 eur a spoločne podporiť výživové programy v Mauretánii.

Ako na vysoké školy?

Hľadáš dôležité informácie, na akú vysokú školu si podať prihlášku? Skús kliknúť na portál vysokých škôl

PortalVs.sk - Nevieš na akú školu si dať prihlášku ?

bedminton_okres_10_09.jpg